Cd Wow!

Discussion in 'Kauppapaikoista' started by Raimo, Nov 28, 2002.

  1. Nice Guy Eddie

    Nice Guy Eddie no more mr. Nice Guy
    Tukijoukot Guest

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    4,660
    Likes Received:
    6
    mites on onko tossa futuraman kakkosessakin suomi-tekstit, kun myös se puuttuu kokoelmista:(
     
  2. Jorse

    Jorse trust no one
    Tukijoukot

    Joined:
    Apr 3, 2001
    Messages:
    5,076
    Likes Received:
    8
    Millään viitsisi koko threadia lukea läpi joten kysyn nyt sitten tässä: tilasin GoNY:n toissapäivänä. Sain tilausvahvistuksen ja tilaus näkyy sivuilla kun naputtelen tilausnumeron mutta kun loggaan itseni sisälle niin en näe tuota missään. Normaalia?:confused:
     
  3. Lassi

    Lassi Guest
    Guest

    Joined:
    Dec 31, 2000
    Messages:
    2,464
    Likes Received:
    1
    On normaalia, jos tilauksen tekee kirjautumatta. Tällöin seuranta onnistuu vain tilausnumeron ja sähköpostiosoitteen perusteella.
     
  4. Nice Guy Eddie

    Nice Guy Eddie no more mr. Nice Guy
    Tukijoukot Guest

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    4,660
    Likes Received:
    6
    Hello,

    Thank you for placing your order with us here at CD WOW!

    We are writing to you regarding your order for: Iron Maiden: Visions of the Beast (2 Disc Set)

    We are temporarily out of stock of this title. We do hope to be able to dispatch this item to you on the 23/06/2003.

    As soon as this item is dispatched we will send you an e-mail message confirming shipment.

    Please allow up to 7 working days for delivery within the UK.

    Please also rest assured that the delay to this item will not affect any other items that you may have ordered from us.

    We will notify you immediately if there are any further updates with regards to this title.

    We hope you will accept our sincere apologies for any inconvenience this delay may have caused.

    Thank you for shopping with CD-WOW!



    Kind regards

    CD WOW! Customer Service


    voi peppu..noo ei muutama päevä muailmoo kaada
     
  5. mankeli

    mankeli Suurguru
    Tukijoukot Guest

    Joined:
    Jan 23, 2003
    Messages:
    897
    Likes Received:
    1
    R1 Equilibrium lähti tilaukseen

    Veikkaan, että jossain vaiheessa tämä lypsäminen kalahtaa omaan nilkkaan.

    Noh, 3 punnan karhuamista odotellessa..
     
  6. Patu

    Patu Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Dec 4, 2002
    Messages:
    2,834
    Likes Received:
    0
    Kokeilin huvikseni vanhoja jo kertaalleen käytettyjä alekoodeja ja sivujen mukaan ne antaisivat vieläkin sen alennuksen. Omituista.. En tosin tilannut vielä mitään kun ei ole leffatilillä rahaa.

    Onhan tuo tosiaan hassua että nuo koodit ylipäätään toimivat noin, että sama käyttäjä voi tilata niin monta leffaa kuin haluaa. En silti usko cd-wow lähtee karhuamaan noita rahoja missään vaiheessa.
     
  7. Patu

    Patu Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Dec 4, 2002
    Messages:
    2,834
    Likes Received:
    0
    Tiedätte varmaan nuo pienet pahviboxit joissa cd-wow toimittaa elokuvat. Piti vain kysäistä, että jos itse lähetän tuollaisessa boxissa tavaraa eteenpäin suomessa niin meneekö se sillä 1,3e hinnalla (kun paksuus on kuitenkin vain vajaa 2cm) vai joudunko maksamaan sen pakettimaksun (6,6e)?

    Kun myyn omia elokuvia on nuo paketit käteviä, mutta tähän asti olen postittanut kuplamuovipusseissa. Onko kukaan siis kokeillut näillä boxeilla?
     
  8. bohol

    bohol Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Jul 21, 2002
    Messages:
    1,040
    Likes Received:
    17
    1,30 kustantaa ja hyvinhän noi pelaa.
    ;)
     
  9. Lassi

    Lassi Guest
    Guest

    Joined:
    Dec 31, 2000
    Messages:
    2,464
    Likes Received:
    1
    Menee kirjeenä (=1,30e "normaalipainoisena"), koska paksuus on alle 3 cm. Paksummat menisivät maksikirjeenä, joka sekin on pakettia halvempi.
    Melkein kaikki, jotka ovat tulleet, ovat myös menneet. Eli on.

    EDIT: ja jos haluaa säästää ~50 senttiä / lähetys, niin heittää tuollaisen boksin Helposti-kuoreen.
     
  10. Patu

    Patu Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Dec 4, 2002
    Messages:
    2,834
    Likes Received:
    0
    Ovatko nämä helposti-kuoret sitten ilmaisia? Kai nekin jonkun sentin maksavat? Hyvä idea jos noita kuoria olisi.

    Kerkesinkin jo pakata leffan tuohon cd-wow:n boxiin niin ei tarvitse lähteä availemaan. Kiitoksia nopeista vastauksista jälleen.

    Tänään lähti Kummisetä boxi tilaukseen cd-wow:sta ja Predator SE on parhaillaan matkalla. Täytyy kyllä sanoa, että on nuo hinnat aivan käsittämättömän alhaalla kun katselee täältä kotimaasta vastaavia. Tai sitten hinnat ovat käsittämättömän korkealla täällä. Mutta hyvä näin. :thumbsup:
     
  11. Bulli

    Bulli Guest
    Guest

    Joined:
    Jan 4, 2003
    Messages:
    2,083
    Likes Received:
    1
    En minäkään usko. Wow on luultavasti saanut ihan mukavan määrän uusia asiakkaita tuon voucherin vuoksi, joten eiköhän siinä ole yksi syy tuohon alennuksen toimimiseen.
     
  12. Patu

    Patu Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Dec 4, 2002
    Messages:
    2,834
    Likes Received:
    0
    Ja kyllä sitten itku pääsee jos lähtevät. On tähän mennessä tullut seltä varmaankin n. 10 elokuvaa tilattua ja jokainen alennuksella joten ei tekisi mieli ruveta maksamaan 30 punnan laskuja "tyhjästä". Cd-wow:n hinnat tosin olisivat alhaisimmat jo ilman noita vouchereita ja superhalvat niiden kanssa. Kaipa he tuon mahdollisuuden, että sama käyttäjä tilaa monta kertaa voucherilla olisivat poistaneet samantien jos välittäisivät.
     
  13. Lassi

    Lassi Guest
    Guest

    Joined:
    Dec 31, 2000
    Messages:
    2,464
    Likes Received:
    1
    Siis.. eivät toki ole ilmaisia, vaan maksavat vajaat 80 snt / kpl. Kuoria myydään 20 kappaleen pakkauksissa hintaan 15,45e.

    Noihin ei tarvitse liimailla postimerkkejä eikä painolla ole väliä, paksuus ei kuitenkaan saa ylittää 3 cm:iä. Kuoret voi lisäksi kätevästi tiputtaa kirjelaatikoihin, jolloin ei tarvitse jatkuvasti juosta Postissa. Saman voi tietty tehdä, jos käyttää postimerkkejä eikä niitä Postissa tulostettavia tarralipukkeita...
     
  14. ajh

    ajh Guest
    Guest

    Joined:
    Nov 21, 2002
    Messages:
    60
    Likes Received:
    0
  15. atha

    atha Guest
    Guest

    Joined:
    Dec 30, 2000
    Messages:
    374
    Likes Received:
    0
    Sen verran saa kuitenkin painopuoltakin tutkailla, että puolen kilon yli ei saa mennä. Harvoinpa tulee kyllä sellaista läheteltyä, että puoli kiloa saisi tuollaisesta kirjeestä aikaiseksi.

    http://www.posti.fi/hinnat/hinnatyksityisille/hinnatkotimaassa/kirjepalvelut/helpostikuori.html
     
  16. harrikuk

    harrikuk Guest
    Guest

    Joined:
    Jun 5, 2002
    Messages:
    81
    Likes Received:
    0
    Ilmeisesti tuo Pulp Fiction on UK-versio, ja löysin arvostelun jossa oli tarkemmin tuosta sensuroinnista, eli mitään ei ole suoranaisesti saksittu, vain kohtaa jossa piikitetään heroiinia on zoomattu ettei itse piikin uppoamista tjsp. näy. Naurettavia kikkailuja bbfc:ltä, mutta sorruin tuohon sensuroituun kun ei muita muutoksia ole ja hinta on aikamoisen hyvä.
    Tällaista infoa ainakin itse löysin, on kyllä uskomattoman vaikeasti löydettävissä tarkkaa tietoa elokuviin tehdyistä sensuroinneista. Ja linkki tuohon arvosteluun on jo ehtinyt johonkin hukkua.
     
  17. KaKui

    KaKui FullHD Member
    Tukijoukot

    Joined:
    Jul 26, 2000
    Messages:
    2,304
    Likes Received:
    40
    Katsoitko DVD Comparesta? Tosin tuollakaan ei mainita mitä on leikattu tässä tapauksessa, vain leikkauksen kesto.
    http://www.dvdcompare.org.uk/comparisons/film_results_page.php?fid=366

    Onkos kukaan tilannut tuota tai onko varmaa tietoa muuten tekstityksistä? DVD Comparen mukaan UK-versiosta löytyisi vain English (HoH), French, Italian Subtitles.
     
  18. Amadeus

    Amadeus Guest
    Guest

    Joined:
    Jun 8, 2003
    Messages:
    204
    Likes Received:
    0
    Minkähänlainen mahtanee olla City of Lost Childrenin R0 -julkaisu, joka Wow!:lla on myynnissä?
     
  19. Nice Guy Eddie

    Nice Guy Eddie no more mr. Nice Guy
    Tukijoukot Guest

    Joined:
    Jul 24, 2001
    Messages:
    4,660
    Likes Received:
    6
    comparesta edelleen copy/pastea:
    Note - This is the Norwegian version. It is identical to German, Spanish, Swedish, Danish and Finnish versions. Delivered in a 4-disc amaray case.
    eli kait tuo britti on ihan toinen painos :(
    noo tilataan kolmonen tuolta ja kakkonen hommataan muualta. Ilmottele jos näät sitä jossain halvalla:)
     
  20. danzu

    danzu Guest
    Guest

    Joined:
    Dec 9, 2001
    Messages:
    393
    Likes Received:
    0
    Kansi on ainakin R4 joka on kuvaltaan huono, 4:3 todennäköisesti. Kannattaa hankkia R1 versio.