Hiljentyneet plazalaiset

Discussion in 'Tarinatupa Classic (Yleiskeskustelu)' started by Blizzard, Jan 23, 2004.

  1. sakali

    sakali Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Oct 26, 2004
    Messages:
    1,206
    Likes Received:
    2
  2. Xantaks

    Xantaks Guest Guest

    Joined:
    Nov 8, 2006
    Messages:
    784
    Likes Received:
    0
    Juu Chauron on ollut jo jonkin aikaa aika hiljaa. Itsekkin ihmetellyt. Mutta minä en hiljene koskaan :D
     
  3. Pazze

    Pazze Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Sep 16, 2003
    Messages:
    5,019
    Likes Received:
    153
    Missä on TheJambo?
     
  4. Kalza

    Kalza Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Joined:
    Nov 28, 2002
    Messages:
    2,844
    Likes Received:
    3
    Kotona?

    Last Activity: Today 15:58
     
  5. j0sku

    j0sku Guest Tukijoukot Guest

    Joined:
    Nov 4, 2003
    Messages:
    1,279
    Likes Received:
    0
  6. 71 dB

    71 dB Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Jan 19, 2005
    Messages:
    11,780
    Likes Received:
    913
    Postauksien lukumäärään nähden hauskin henkilö (trolli) plazalla koskaan on ollut TortureBukkake. :D Last Activity: 10-08-2005 16:37 :rolleyes:

    Chauronin järkijuttuja lukisi mielellään enemmänkin. :thumbsup:
     
  7. Weitec

    Weitec Valvoja Tukijoukot

    Joined:
    Nov 20, 2003
    Messages:
    2,359
    Likes Received:
    3
    deadstar o postaillu vähemmän :grr:
     
  8. JTX

    JTX Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Sep 28, 2001
    Messages:
    5,794
    Likes Received:
    14
    Kotiteatterikuvien etsiminen netistä on aikaa vievää puuhaa. Ei ehdi postailla :naminami:
     
  9. petepas

    petepas Elämme fataaleja aikoja Tukijoukot

    Joined:
    Jan 30, 2005
    Messages:
    2,441
    Likes Received:
    4
    Näihin riittää kommentiksi tällä kertaa :D :D :D
     
  10. KMOK

    KMOK Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Joined:
    Jun 21, 2002
    Messages:
    1,941
    Likes Received:
    37
    Mitä Jarkko G:lle on tapahtunut..? Viimeksi näkynyt noin 1½ vuotta sitten.
     
  11. paaton

    paaton Vakiokasvo

    Joined:
    Mar 22, 2005
    Messages:
    846
    Likes Received:
    0
    foorumi uudistus tappaa plazan. Ei kiinosta ei jaksa. Varsinkin kännyllä selaaminen tai vastaaminen on avutonta.

    No Aihe specified. If you followed a valid link, please notify the administrator

    nytkään ei nuo ketjun sivu linkit toimi mobile puolella.
     
  12. Raimo

    Raimo Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Joined:
    Feb 26, 2000
    Messages:
    2,650
    Likes Received:
    4
    Tekee jotain muuta ilmeisesti > MoonTV
     
  13. Recce

    Recce Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Mar 29, 2004
    Messages:
    2,968
    Likes Received:
    244
    Mahoney, Nice Guy Eddie ja kurdt.
     
    Last edited: Mar 8, 2013
  14. Ricky Balboa

    Ricky Balboa Guest Guest

    Joined:
    Mar 27, 2006
    Messages:
    390
    Likes Received:
    0
  15. tootsi

    tootsi Runkku Tukijoukot

    Joined:
    Nov 9, 2005
    Messages:
    3,203
    Likes Received:
    46
    Baronin viimeisin loggaus 20.11.2009 ja viimeisin viesti humalaketjuun 20.11.2009:

    :confused::confused::confused::confused::confused::confused::confused:
     
  16. Arttu78

    Arttu78 Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Joined:
    Apr 13, 2005
    Messages:
    2,451
    Likes Received:
    85
    Missä ne kunnianhimoiset plazalaiset, pioneerit, jotka vievät asioita eteenpäin?
    Positiivinen lataus on ollut kortilla... Come on! :naminami:[SUB][/SUB]
     
  17. 71 dB

    71 dB Lähes henkilökuntaa

    Joined:
    Jan 19, 2005
    Messages:
    11,780
    Likes Received:
    913
    Jotenkin on meininki täällä tuntunut viime aikoina tylsemmältä. Ehkä sitä on itsekin muuttunut, mutta suurin osa keskustelluista jutuista tuntuu epäkiinnostavilta. Keskustelua on laitteista, joita minulla ei ole koskaan ollut (Topfieldin iänikuiset konkat! Hoh hoijaa...). Keskustelua on myös joistain julkisuuden henkilöistä, jotka eivät kiinnosta. En edes tiedä keistä puhutaan kun en halua haaskata aikaani johonkin Sarasvuo-roska-keskusteluohjelmiin. Kaiuttimista syntyy keskustelua lähinnä silloin, kun joku paremmasta äänentoistosta kipinän saanut alkaa kokoamaan ensimmäistä kotiteatteriaan tyhjältä pöydältä sillä 400-500 euron budjetillaan. Muuten kaiutinkeskustelu on eipäs-juupas-väittelyä Genelecin ylivertaisuudesta. CleverIndeed on ignore-listallani ja taidan olla itse hänen ignoressaan. Tuon henkilön kanssa saisi väiteltyä 24/7, mutta kun ei kiinnosta väitellä. Vuosia sitten DVDPlazalle kirjoitettiin pähkähulluja viestejä, joille saa nauraa edelleen (Voinko luottaa aurinkokelloon?). Ehkä me Plalazaiset vain tulemme vanhoiksi ja rauhoitumme? Ylipäätään DVDPlaza on käsittämättömän säyseä ja käytökseltään sivistynyt keskustelufoorumi.

    Itseään saa osittain syyttää tilanteesta kun ei ole niin aktiivinen ja tuomassa itse meininkiä peliin. :rolleyes:
     
  18. Arttu78

    Arttu78 Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Joined:
    Apr 13, 2005
    Messages:
    2,451
    Likes Received:
    85
    Oli sellainen vaihe, kun kodin suunnittelunurkassa seurattiin useampaakin kunnianhimoista kotiteatteriprojektia yhtä aikaa, tee-se-itse palsta pullisteli isoja subbariprojekteja, Zipmanin subbarisessiot keräsivät isoja määriä osallistujia ja lukijoita, opeteltiin yhdessä tekemään huoneen akustisia mittauksia, videotykit ja valkokankaat herättivät laajaa keskustelua jne. Itselläni ei koskaan ollut CRT-tykkiä, mutta DVDPlazalla oli lukuisia asiaan todella vihkiytyneitä nimimerkkejä, joilta ei tekemisen meininkiä puuttunut. Nykyajan trendinä tuntuu olevan alhaiset tavoitteet (toki esim. kaiuttimiin tuntuu porukka satsaavan jopa aiempaa enemmän taloudellisesti). Vai ovatko kuuta tavoittelevat sitten vaan lopettaneet projektiensa jakamisen. :weep:

    Toki sitä pitää myös peiliin katsoa.
     
  19. Raimo

    Raimo Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Joined:
    Feb 26, 2000
    Messages:
    2,650
    Likes Received:
    4
    Nyt on vaan neljänkympin kriisi eikä kykene suorittamaan enää. Toki jos olisi parikymppinen ja varustettuna tällä nykyisellä ajatusmaailmalla niin sitähän kiitäisi kuin elukka. Kieltämättä oli hauskaa tutkailla juttuja porukassa ja jakaa havaintoja muille.
     
  20. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    Joined:
    Aug 23, 2005
    Messages:
    2,385
    Likes Received:
    0
    "Nopeatempoisempi" ADHD-sosiaalinen media ja mikroblogit tekstiviestien mittaisine kommentteineen on syönyt viime vuosina kauheasti tällaisten keskustelupohjaisten foorumien kävijämääriä ja tasoa.

    Oma aktiivisuus tainnut olla aika tasaista nämä kahdeksan (jissis, onko siitä tosiaan niin kauan..) vuotta, vähän kausittain se menee. Nykyään tulee pysyteltyä visusti tuolla TV ja Elokuva-huoneissa. Köyhänä opiskelijana joutuu kaiutinpuolella tyytymään muutaman satkun purkkeihin ja telkkukin joku ikäloppu HD-ready niin niillä ei kyllä pitkälle potkita hifistelyhuoneissa. Sillointällöin sitä saattaa piipahtaa tarinatuvan puolella, mutta tuollaiset tuhannen sivuen kirkostaeroamistappeluketjut lähinnä masentaa, rentoutumaan sitä kuitenkin tällaiselle foorumille tulee. Tai no, jotkut taitavat kyllä ihan vartavasten tulla riitelemään, mutta itse ei kyllä sellaista enää jaksa.
     
    Last edited: Nov 18, 2013