iPhone

En tråd i 'Matkapuhelimet' startet av Raymond, 10 Jan 2007.

  1. DTSMan

    DTSMan Guest Tukijoukot Guest

    Reg.:
    12 Jun 2003
    Innlegg:
    2.260
    Liker mottatt:
    3
    Niin tai miten sitten lukisitte otsikon ja lopettaisitte paskan jauhannan? :OI

    Huomenna käyn hakemassa omani pois niin sitten palautetta minkalainen romu tuo on :cool:
     
  2. RBV

    RBV Surprise, cockfags! Tukijoukot Guest

    Reg.:
    12 Sep 2001
    Innlegg:
    1.856
    Liker mottatt:
    7
    Tää thredihän on kuin copy/paste murobbs:n oksennuksista! Taidan tulostaa koko kettingin ja vien vessaan luettavaksi. Ompahan lystiä paskomisen ajaksi.
     
  3. sakali

    sakali Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    26 Okt 2004
    Innlegg:
    1.206
    Liker mottatt:
    2
    Eikun tää pitää lukua Ipadillä tai Iphonella siellä vessassa.:hitme:
     
  4. Freekster

    Freekster Guest Guest

    Reg.:
    3 Mai 2005
    Innlegg:
    1.342
    Liker mottatt:
    2
    Eikun notepadiin, sitten printataan ja otetaan kuva printistä :D
     
  5. RBV

    RBV Surprise, cockfags! Tukijoukot Guest

    Reg.:
    12 Sep 2001
    Innlegg:
    1.856
    Liker mottatt:
    7
    Kirjoitin tuon edellisen kommenttini iPhonella sängyssä maaten.
    Antaa kivien lentää! :/
     
  6. scented

    scented Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    22 Feb 2005
    Innlegg:
    2.232
    Liker mottatt:
    356
    Lieköhän Kajaanin Elisa-myymälään eksynyt näitä 4:ia? Olisihan tuo melko hauskan oloinen lelu, jolla voisi puhelutkin hoitaa.

    Äkkisellä vertailulla alkaa huuto.netin hinnat nauttaa naurettavan korkeilta siihen nähden, että (jos Elisa-liikkeessä on näitä) liikkeestä saa ilman liittymäkytkyä 16gt version 589 ja 32 gigasen version 689 euron hintaan.
     
    Sist redigert: 30 Sep 2010
  7. JS83

    JS83 Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    7 Des 2006
    Innlegg:
    2.552
    Liker mottatt:
    1
  8. scented

    scented Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    22 Feb 2005
    Innlegg:
    2.232
    Liker mottatt:
    356
    Itsellä on onneksi hyvin rento elämänasenne, niin ei tulisi varmaan kovin kovaa puristeltua luuria. Ehkei tulisi tuotakaan kuuluvuusongelmaa esiin. Tosin onhan melkein 600 euroa melko paljon rahaa. Uusi Ipodikin voisi ajaa tuon lelun ominaisuuden luurin sijaan melko hyvin.
     
  9. Crimson

    Crimson Guest Guest

    Reg.:
    3 Aug 2001
    Innlegg:
    3.316
    Liker mottatt:
    2
  10. Zammy

    Zammy Guest Guest

    Reg.:
    9 Feb 2007
    Innlegg:
    243
    Liker mottatt:
    0
  11. Kaitzu

    Kaitzu Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    31 Jul 2001
    Innlegg:
    3.502
    Liker mottatt:
    43
    Eilen vihdoinkin sain uuden luurin käyttööni .... toki oma taistelu oli kun uusi vaihtoluuri oli operaattorilukittu ja kun huoltoon lähetetystä oli lukitus purettu operaattorin toimesta jo 24kk-kytkyn neljännellä kuukaudella :mad:

    Kummasti kerkesi tottua kuukaudessa ettei puhelinta tarvitse latailla vuorokaudessa minimissään 1 kertaa :eek: 06:00 --> 17:25 ajalla akku alle 10% :hitme:
     
  12. NudistPriest

    NudistPriest Vakiokasvo

    Reg.:
    2 Jan 2006
    Innlegg:
    669
    Liker mottatt:
    0
    Pari viikkoa olen räpeltänyt iPhone 4:lla ja olen erittäin tyytyväinen. Kaikki kännykkäni työpuhelimia myöten ovat aina olleet noukkijoita, mutta heti alkumetreillä totesin, ettei niitä tule ikävä pätkääkään.

    Kyllähän tolpat laskee, kun puhelinta pitää kourassa tietyllä tavalla tarpeeksi pitkään, muttei siitä ole mitään puhelujen katkeamisia yms. seurannut yhtään kertaan. Nokian n97 mini laski tolppia ihan samalla tavalla, kun puhelinta piti surffatessa molemmista päistä kiinni.

    Eniten hirvittää lasinen takakuori, muttei siinäkään näy toistaiseksi pienintäkään naarmua tai hankaumaa. Mitään kortsua en aio puhelimen päälle asentaa.
     
  13. ja56517

    ja56517 Guest Guest

    Reg.:
    27 Feb 2000
    Innlegg:
    106
    Liker mottatt:
    0

    Vedlagte filer:

    • AP1.jpg
      Filstørrelse:
      46,5 KB
      Visninger:
      88
  14. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    Reg.:
    23 Mar 2002
    Innlegg:
    3.907
    Liker mottatt:
    1
    Hieman on sitten eri näkökohdat ainakin täällä. Noista ylläolevista ei päde yksikään minulla eikä tuttavilla.

    Joutoaikoja matkustamisiin ja julkisten odottamiseen? Kuka nyt julkisilla menisi? Ellei ole masokisti. :D Lentäminen tai laiva on ainoa hyväksyttävä syy ja ne vie niin vähän aikaa vuosittain ainakin täällä, joten... Ajaessa kuuntelen mieluummin hyvää musiikkia omaan makuun. Kulkee edelleen cd:llä tai usb tikulla näppärästi auton sisällä.

    Ei se korvaa tietokonetta, mutta tietokonetta, varsinkin perinteistä desktop laitetta, on vi**umaista roudata umpimetsään, mökille yms. paikkoihin, joissa puhelin taasen kulkee mukavasti mukana. Silloin se korvaa tietokoneen satunnaisiin surffaustarpeisiin mainioisti. Myös toimii radiona säätiedotuksia kuunnellessa yms.
    Viereiseen huoneeseen siirtymisen vaiva ei vaan ole hyväksyttävä syy kiduttaa itseään miniatyyrimaisen näytön kanssa.

    Toisaalta olenkin Nokian käyttäjä, jotka käyttävät puhelinta yllätys, yllätys, mieluiten puhumiseen ja tekstiviestien kirjoittamiseen. :D
     
  15. Duh

    Duh Tuttu käyttäjä

    Reg.:
    31 Des 2006
    Innlegg:
    154
    Liker mottatt:
    1
    Jokainen oikeustoimikelpoinen kansalainen? Voi vaikka tehdä töitä, lukea kirjaa tai keskittyä musiikin kuunteluun eikä voivotella keliä, törppöjä kanssa-autoilijoita tai mitä nyt milloinkin. Off-topicit täältä tähän :D
     
  16. McFly

    McFly Guest Guest

    Reg.:
    25 Des 2006
    Innlegg:
    199
    Liker mottatt:
    0
    No niin, alkais olla jo aikaa päästää vanha nokialainen (E71) eläkkeelle ja harkinnassa olisi tuo iphone 4. Käyttökokemuksia mielellään sellaisilta, jotka ovat tuota (tai aikaisempia malleja) pidempään käyttäneet.

    - Mistä tuo nykyisellään kannattaa hankkia? Tulenko täysin huijatuksi, jos ostan sen Soneralta (24kk, kertamaksu)?
    - Entäs naarmuuntuminen? Takaosa on lasia, eli "paljaalla" pöydällä ei ilmeisesti voi pitää, ellei halua naarmuja? Suojakotelo ja näyttökalvo, tarvitaanko? (farkun taskuissa puhelinta kuljettelen)
    - Mites kosketusnäyttö? En ole muutamia kokeiluja lukuunottamatta hirveästi tuollaisia räpläillyt. Huononeeko "kosketusominaisuudet" (tarkkuus ym.) vuosien saatossa. Ainakin se pari vuotta tuota varmasti käyttäisin, kun nykyinenkin on sen 2,5 vuotta ollut käytössä.
     
  17. Borje

    Borje Guest Guest

    Reg.:
    8 Mar 2004
    Innlegg:
    2.270
    Liker mottatt:
    0
    - Elisalta , ei kytkyjä
    - Ei naarmuunnu, kannattaa kuitenkin pitää avaimet eri taskussa kun puhelin . Pari Noksua mennyt paskaksi avaimista. Kotelo ei pakollinen mutta suosittelen putoamisen varalle. Esim Incase Snapin.
    -Kosketusnäyttö markkinoiden paras .
    -Ei huonone.

    5/5
     
  18. jryi

    jryi Tunnettu käyttäjä

    Reg.:
    21 Jul 2003
    Innlegg:
    456
    Liker mottatt:
    0
    Mä en oikeasti ymmärrä, miten kukaan viitsii ottaa tuota puhelinta Soneralta, koska se maksaa enemmän ja liittymä voi olla vain Soneran. Jos välttämättä haluaa ottaa Soneran liittymän iPhoneensa, niin silloinkin puhelimen ostaminen erikseen Elisalta on järkevämpää, koska jos luurin haluaa myydä pois, niin ostajan ei tarvitse nähdä vaivaa operaattorilukituksen poistamisen kanssa.

    Tietysti Elisalta ei saa kytkyliittymää, jolloin koko puhelimen hinnan joutuu maksamaan kerralla.
     
  19. Kaitzu

    Kaitzu Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    31 Jul 2001
    Innlegg:
    3.502
    Liker mottatt:
    43
    Ei oikein avaudu logiikka 3GS:ssä.

    Poistin puhelimesta vahingossa pari kuvaa eli mistähän ne pystyy palauttamaan?

    iTunesiin kun puhelimen kytkee, niin sillähän pystyy palauttamaan varmuuskopion, mutta ei senkään valikoista löydy varmuuskopiota ajalta ennen kuvienpoiston. Löytyy vain varmuuskopio, jonka synkronointi teki viimeisimmällä kerralla kun puhelin oli kytkettynä.

    Eikö laitteesta tosiaankaan löydy semmoista kuin "Roskakori" ?

    Googlestakaan ei pikaisesti mitään löytynyt.
     
  20. juh4

    juh4 Guest Guest

    Reg.:
    9 Jan 2011
    Innlegg:
    298
    Liker mottatt:
    0
    Asiaan on yksinkertainen vastaus. Et saa kuvaa mistään takaisin.