Kotiteatteri autotalliin - vihdoinkin!

En tråd i 'Kodin suunnittelunurkka' startet av Yabba, 8 Jan 2010.

  1. miksu

    miksu Amatööri - monella tapaa Tukijoukot

    Reg.:
    2 Apr 2001
    Innlegg:
    1.702
    Liker mottatt:
    16
    Omaa kokemusta vastaavasta työstä plus sen vaatimasta byrokratiasta ei ole, mutta kannattanee aloittaa kunnan rakennusosastolla vierailemalla. Jos siis tila on alunperin määritelty vain autotalliksi.
     
  2. rovan020

    rovan020 Guest Guest

    Reg.:
    17 Des 2012
    Innlegg:
    3
    Liker mottatt:
    0
    Aika kookas autotalli joten hyvin varmaan toimii kotiteatteri noissa tiloissa! Miellä ollu kans autotalli kotiteatterin käytössä muutaman vuoden ja on tosiaan hyvä että olkarissa mahtuu sitten tehdä muitakin juttuja! Nyt ois hakusessa uudet kauittimet, hinnalla ei ole niin väliä kunhan äänenlaatu on paras mahdollinen. Mistä olette ostaneet hyviä kaiuttimia? Löytyi tällainen nettikauppa, joka on erikoistunut ainakin jonkinlaisiin äänentoistolaitteisiin ...? Onko kukaan asioinut tuolla niiden nettikaupassa?
     
  3. jjabi

    jjabi Vakiokasvo

    Reg.:
    4 Jan 2011
    Innlegg:
    523
    Liker mottatt:
    2
    Kaiuttimia nyt saa vähän mistä vaan.

    Hifitalo, Kruunuradio, Musiikin, Vaasanykkösradio, Verkkokauppa.... Käy siellä tutkailemassa mikä lähinnä itseä. Toki voit arvosteluja ja kommentteja eri kaiuttimista lueskella vaikka täältä foorumilta.

    En lähtisi sanomaan että hinnalla ei väliä koska kaiuttimia on myös todella kalliita. Jotain hintahaarukkaa? Jos ei niin palstan perus: isoimmat Genelecit joka nurkkaan mihin raha vain riittää :D