V "koko sarja"

الموضوع في 'DVD-leffat' بواسطة vemkki, بتاريخ ‏7 يونيو 2008.

  1. Jokke79

    Jokke79 Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏7 مارس 2007
    المشاركات:
    898
    الإعجابات المتلقاة:
    2
    Kyllähän toi pakko on katsoa ja olen alkuperäisen sarjan suuri fani, mutta jos tuo trailerissa oleva vierailija nainen nyt oli muka Diana, niin aika pettymys se on :mad: Olisi edes Summer Glaun, tai jonku muun kauniin laittanu, tosin Jane Badleria Dianana ei voita kukaan :love:

    http://www.youtube.com/watch?v=aElgr0xGWQU&feature=related
     
  2. Kristian

    Kristian Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏31 أكتوبر 2002
    المشاركات:
    2,783
    الإعجابات المتلقاة:
    119
    Kai nyt Fireflyn kauneimman naisen, eli Morena Baccarinin tunnistit? Summer Glau on pikkulikka Morenan rinnalla.
     
  3. Samppa

    Samppa Lähes henkilökuntaa
    Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏13 يونيو 2000
    المشاركات:
    14,061
    الإعجابات المتلقاة:
    26
  4. Higher

    Higher 1. Stanley Kubrick
    Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏13 فبراير 2004
    المشاركات:
    845
    الإعجابات المتلقاة:
    15
  5. TheRealThing

    TheRealThing I WANT TO BELIEVE
    Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏3 مايو 2004
    المشاركات:
    4,975
    الإعجابات المتلقاة:
    894
    Tuli tilattua tuo "TV-sarja kokonaisuudessaan", kun sen vielä onnistuin löytämään. Sen sijaan julkaisut Minisarjasta ja The Final Battlesta alkavat jo olla kiven alla.

    Kenelläkään kokemusta brittijulkaisuista ko. sarjoista? Löytyykö myös suomitekstit (eli onko samat levyt kyseessä)?
     
  6. Anathor

    Anathor Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ديسمبر 2009
    المشاركات:
    969
    الإعجابات المتلقاة:
    72
    Tämän meinasin itse jossakin vaiheessa tilata mutta ei kyllä löydy mistään mainintoja onko edes enkkutekstejä, jos joku omistaa tuon niin valaiskaa asian tiimoilta:

    http://www.amazon.co.uk/gp/product/...m=A3P5ROKL5A1OLE&pf_rd_r=0TE0546PAPC2K68F07ZH
     
    #66 Anathor, ‏4 فبراير 2011
    آخر تعديل: ‏4 فبراير 2011
  7. TheRealThing

    TheRealThing I WANT TO BELIEVE
    Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏3 مايو 2004
    المشاركات:
    4,975
    الإعجابات المتلقاة:
    894
    Ymmärtääkseni (ja jonkun kirjoittaman arvostelunkin mukaan) kyseessä on vain loota, jossa on kaikki kolme brittijulkaisua yhdessä paketissa.

    Amazon.co.uk:n Minisarjassa on kuvauksen mukaan "Subtitles: Dutch, English, Finnish, French, German, Greek, Polish, Portuguese, Swedish" eli suomi pitäisi löytyä. Discshop.fi:n tietojen mukaan pohjoismaisessa julkaisussa on tanska, suomi, norja ja ruotsi.

    Amazon.co.uk:n The Final Battlessa on "Subtitles: English, German, Dutch, Swedish, Polish, Greek, Portuguese, Turkish, Finnish" eli jälleen pitäisi suomi löytyä. Discshopin tiedoissa vastaavat kielet, joten julkaisu lienee ihan sama.

    Sen sijaan Amazon.co.uk:n The Complete Series ei tietojen mukaan pitäisi sisällään tekstitykset kuin englanniksi, ranskaksi ja hollanniksi. Discshopin julkaisu on pohjoismainen, josta löytyy suomi, norja, ruotsi, tanska, englanti ja italia.

    Itse olen myös ajatellut tilata tuon koko boksin Amazon.co.uk:sta, vaikka hintaa tuleekin siten enemmän kuin jos tilaisin vain Minisarjan ja The Final Battlen. Siinä tulee kuitenkin se pahvikotelo mukaan! :hitme:
     
  8. Anathor

    Anathor Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏11 ديسمبر 2009
    المشاركات:
    969
    الإعجابات المتلقاة:
    72
    Juu, kiitokset vastauksesta. Menee hankintaan kyllä, sillä noilla enkkuteksteilläkin pärjää mainiosti eikä sitten tarvitse ilman tekstejä tuskailla jos on vaikeaselkoinen kohta ym. hälinää.
     
  9. TheRealThing

    TheRealThing I WANT TO BELIEVE
    Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏3 مايو 2004
    المشاركات:
    4,975
    الإعجابات المتلقاة:
    894
    Ko. boksi saapui itselleni eilen. Voin vahvistaa, että edellisessä viestissäni olevat tekstitystiedot pitävät paikkansa. Eli minisarjasta ja The Final Battlesta löytyy suomitekstit, mutta The Complete Seriesistä ei (vaikka sen menuissa löytyy kielivaihtoehtona mm. suomi!! :mad:). Englanti löytyy.

    Varsinkin minisarja (jota vähän pidempään testailin) yllätti myös kuvanlaadullaan. Sen sijaan vika sarja puolestaan on kuvanlaadultaan VHS-tasoa.