dvbshop24

En tråd i 'Digi-TV' startet av Iceloota, 3 Mar 2011.

  1. Iceloota

    Iceloota Guest Guest

    Reg.:
    19 Sep 2005
    Innlegg:
    79
    Liker mottatt:
    0
    Tuolta ei kannate tilata yhtään mitään, uskomattoman huono asiakaspalvelu, joku elämäänsäkyllästynyt pässi tuolla online asiakaspalvelus, ja se on joka vastaa jokaisesta tuutista soitettaessa, sähköpostissa, contact admin ja online servicessä.

    pistin admin contactiin palautetta surkeasta palautteesta ja haluan jonku muun myyjän palvelemaan minua niin sama kaveri vastas viestiin :)
    toi andy sauer


    Kaiken herkun lisäksi 2 viikon odottelun jälkeen, dvbshopilta oltiin lähetetty väärä tuote, eivätkä he suostu maksamaan takasin postituksen postikuluja, muutenkin vastaukset on tylyjä ja hälläväliä asenteella vastattuja.


    Kummastelen kyllä tämmöstä !#%¤ toimintaa
     
    Sist redigert: 3 Mar 2011
  2. nmi

    nmi Guest Guest

    Reg.:
    26 Mai 2004
    Innlegg:
    2.165
    Liker mottatt:
    0
    Siis tilasit yksittäisen tuotteen dvbshop24:stä omalla nimelläsi? Tuo nettikauppahan on tarkoitettu yrityksille ja jälleenmyyjille, joten en ihmettele palvelutasoa, jos et esiintynyt firman edustajana.

    Kuluttajasivusto on osoitteessa http://www.dvbshop.net/ enkä muista kuulleeni siitä negatiivisia kokemuksia.
     
    Sist redigert: 8 Mar 2011
  3. horhokokki

    horhokokki Käyttäjä

    Reg.:
    19 Jul 2006
    Innlegg:
    28
    Liker mottatt:
    0
    En tiä olisko jossai sopivampi ketju mutta oon tilailemassa tuolta tv-korttia niin ihmetys on aikamoisen suuri kun lisää tuotteen ostoskoriin, ja sitten että maksetaan paypallin kanssa niin missään vaiheessa ei lisää toimituskuluja vaikka oon kirjautuneena tuonne.

    No heti löyty oikee painike kun pääsin tämän kirjoittamasta, nonii!
     
    Sist redigert: 26 Mar 2014
  4. Jartsa

    Jartsa Guest Guest

    Reg.:
    29 Sep 2001
    Innlegg:
    114
    Liker mottatt:
    0
    Jonnekin pitää avautua uusimmasta dvbshop.net ostoksesta, tai ainakin yrityksestä.
    Kuukausi sitten tilasin kortin, ja se lähti siitä sitten viikon kuluttua. Ok. Kortti olikin väärä, ja palautin sen.
    Ja sitten ei oikein kuulunut muuta kun yritin lähestyä meilillä. Noh lähestyin paypalin kautta, ja sanoivat että on kiire, ja
    pyysivät ottamaan paypal disputen pois. En ottanut. Ja nyt sitten palauttivat rahat. Tosin minulle jäi sitten tuosta
    väärän kortin palautuksesta aiheutuneet kulut käsiini.

    Olen ostanut varmaan kymmenen vuoden sisällä täältä joitakin kortteja, ja ikinä ei ole ollut vastaavaa ongelmaa.
    Toisaalta netin kautta tilaamissani tuotteissa ei ole ikinä ollut väärää tuotetta paketissa. Noh, todennäköisyyshän tässä kasvaa koko ajan että ongelmia tulee.
    Joskus ei ole paketti kiinalaisilta edes lähtenyt, mutta rahat olen saanut aina takaisin. Varmaankin pikavippiä harjoittavat paypal/ebayn kautta. Noh, saahan sitä
    omaa toimintaansa rahoittaa, tai ainakin yrittää rahoittaa.

    Joo, eipä tarvitse enää täällä tehdä ostoksia. dvbshop on pitkän linjan kulkija, tosin varmaankin tälläisiä tulee vastaan ihan vain jos tarpeeksi tilailee.
     
    Sist redigert: 26 Mai 2014