Fringe - rajamailla (MTV3)

الموضوع في 'TV-ohjelmat ja -sarjat' بواسطة Professional, بتاريخ ‏5 يناير 2009.

  1. diablo

    diablo Tunnettu käyttäjä

    إنضم إلينا في:
    ‏21 يوليو 2004
    المشاركات:
    384
    الإعجابات المتلقاة:
    2
    Voi viddu putosin tuolilta kun luin nämä..on se aika hauskaa kun hönössä saa pienestäkin vitunmoiset naurut..jos se ketään kiinnostaa!!:D
     
  2. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏9 أغسطس 2004
    المشاركات:
    11,497
    الإعجابات المتلقاة:
    727
  3. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 مارس 2002
    المشاركات:
    3,907
    الإعجابات المتلقاة:
    1
    Eilen yritin katsoa, kun edellisen viikon vahingossa katsottu superkuppajakso oli ihan välttävä. Pakko oli lopettaa, kun alkoi ajattelemaan taas kerran koko kuvion älyttömyyttä. :sick:
     
  4. Mookid

    Mookid Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏16 يوليو 2006
    المشاركات:
    2,878
    الإعجابات المتلقاة:
    465
    Itsekin tuli eilen seurattua taas pitkästä aikaa, mutta ei tämä nyt oikein... Harmittaa tosiaan sekin, että monissa HBO:n sarjoissa huippurooleja tehneet Lance Reddick ja Kirk Acevedo nolaavat itsensä täysin tässä haaleassa tusinasarjassa. Ja sitten joku John Noble, ei jumaliste, että on miehelle kirjoitettu ärsyttävä rooli :OI
     
  5. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 أغسطس 2005
    المشاركات:
    2,385
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Helposti paras hahmo TV:ssä tällähetkellä :thumbsup:.

    //korjaus: True Bloodin Lafayetten jälkeen paras.
     
    آخر تعديل: ‏9 يونيو 2009
  6. tsinivuo

    tsinivuo Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 مارس 2002
    المشاركات:
    3,907
    الإعجابات المتلقاة:
    1
    Siis kun oikeasti, ei paljoa tarvittas, että hieman parantais. Ekaks tuo labra. Oikeasti, eikö valtion instanssilla löytys jotain hitech tiloja tutkia vaikkapa hiiltyneitä raatoja, kuin tuon seniilin proffan kellari? Luulis, että tollaista itsestäänsyttynyttä raatoa leikkelisi armeijan verran ihmisiä hyvin steriileissä tiloissa.
    Edellisessä jaksossa. Joo, me luotetaan, että tuntemattomasta superkupasta kärsivän fysiologia on normi-ihmisen tasolla ja jätetään se siihen luottaen huumattuna ilman siteitä auton takapenkille. Vain siksi, että saatais jotain jännitystä jakson loppuun.
    The Boy rakentelee jotain aikakonetta tjms. jo muutenkin kämäsen labran varusteista. WTF?!?!?
    Oli tässä muutakin, mutta oikeasti tuo meno sopisi jonnekin pikkukaupunkiin, jossa tutkitaan naapurin kissan kuolemaa. Siihen sopisi hyvin se, kun FBI pikkupomo ja korporaationedustaja chattailee keskenään kuin hyvänpäiväntutut. Isoille kuvioille pitäisi olla isommat raamit.

    Siis jos oikeasti ummistaisi silmänsä pienen budjetin silmiinpaistamiselta, niin tätä voisi ehkä pienessä pierussa seuratakin.
     
  7. Skywalker

    Skywalker Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏4 سبتمبر 2001
    المشاركات:
    36
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Oli mitä oli, mutta joka jakso tulee katsottua. Ja yhä uudelleen jaksaa naurattaa tuo yllä oleva kommentti :king:
     
  8. Deleted member 35233

    Deleted member 35233 Guest Guest

    paras sarja tällä hetkellä maikkarilla. Lostin jälkeen parasta mitä tv:stä tällä hetkellä tulee. JA yleensäkin vain kansiot vie tästä voiton :) ja se lost tietty:thumbsup:
     
    آخر تعديل بواسطة المشرف: ‏10 يونيو 2009
  9. klmake

    klmake You’ll Never Walk Alone Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏12 يناير 2003
    المشاركات:
    1,563
    الإعجابات المتلقاة:
    121
    Helppo olla samaa mieltä. Fringe on koko kanavan ainoa ohjelma, jota viitsii edes katsoa.
     
  10. Mookid

    Mookid Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏16 يوليو 2006
    المشاركات:
    2,878
    الإعجابات المتلقاة:
    465
    Vaikka MTV3 näyttää The Wireä? :rolleyes:

    Joo, eipä sillä. MTV3:n sarjatarjonta on muutenkin aivan umpisurkeaa hömppää, kurjan kliseistä jenkkidraamaa tai sitten näitä kaavamaisia rikossarjoja. Sopii ohjelman tuulipukuprofiiliin, mutta hyvät sarjat on kyllä yleensä ihan muilla kanavilla. En edes muista koska olisin viimeksi jotain tuolta kanavalta "vakavissani" katsonut. Surullisinta tässä on tietty se, että kun tarkkaan miettii, niin ehkä Fringe sittenkin kaikessa huonoudessaan on kanavan parhaimmistoa.

    The Wire oli vissiin joku vahinko, jota maikkarin jehut eivät itsekään osaa arvostaa. Ensi lauantainakin lähetysaika on klo 01.45-02.55 :thumbsup:
     
  11. Professional

    Professional Stirlingite Tukijoukot

    إنضم إلينا في:
    ‏9 أغسطس 2004
    المشاركات:
    11,497
    الإعجابات المتلقاة:
    727
    Hyvä lopetus kaksoistorneineen.

    Olihan tässä sarjassa paljon hyvää ja samalla myös huonoa. Toivottavasti tämä eka kausi meni tekijöiltä harjoitellessa ja toisella kaudella ruvetaan sitten suoltamaan ulos tasaisen laadukkaita jaksoja. Tästä ekasta kaudesta jäi nimittäin päälimmäisenä mieleen epätasaisuus.

    Sarjassa on kuitenkin potenttiaalia paljon parempaankin. Ja eihän se X-Fileskaan ekalla kaudella vielä mikään helmi ollut.

    ***½
     
  12. Deleted member 35233

    Deleted member 35233 Guest Guest

    Jaa. Vai jäi se fringe taas taullo. Harmin paikka. No jospas se joskus jatkuu. Hyvä oli tähän asti. :thumbsup:
     
  13. JPH

    JPH Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏2 فبراير 2003
    المشاركات:
    2,907
    الإعجابات المتلقاة:
    4
    Peter oli sitten raahattu rinnakkaistodellisuudesta tähän todellisuuteen l. voitaneen olettaa, että siellä myös joku (toinen Walter Bishob) tätä kaipailee.

    Kokonainen rinnakkaismaailma antaa sarjan tekijöille periaatteessa aika vapaat kädet muovata maailmasta millaisen tahtovat, vaikka myös siellä Obama olikin pressaksi valittu.

    Ei tämä tämänhetkisen tarjonnan kärkeen mene, mutta toisaalta tätä kuitenkin katsoi eli aika ristiriitaiset tunteet jäi sarjasta.
     
  14. popolon

    popolon Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏5 مارس 2004
    المشاركات:
    49
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Mr Spock ilmestyi sitten lopussa...
     
  15. Search

    Search Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏11 يوليو 2003
    المشاركات:
    435
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Mitähän Fringessä tapahtui kun Dunham meni hissillä toiseen ulottuvuuteen? Tallennus loppui juuri tuohon kohtaan. :OI
     
  16. BillyBob

    BillyBob Tunnettu käyttäjä

    إنضم إلينا في:
    ‏25 أغسطس 2006
    المشاركات:
    358
    الإعجابات المتلقاة:
    13
    No periaatteessa: "Mr Spock ilmestyi sitten lopussa..."

    Dunham tapasi siis Willam Bellin. Eipä siinä tainnut muuta niin dramaattista tapahtua sen jälkeen.
    ...tiedä sitten, että tarvitaanko tota spoilervaroitusta. Ehkä jos eilinen jakso on vielä katsomatta.
     
  17. Rokkari

    Rokkari Guest Guest

    إنضم إلينا في:
    ‏23 أغسطس 2005
    المشاركات:
    2,385
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Kun
    kamera zoomaa ulospäin, käy ilmi että tapaaminen tapahtuu World Trade Centerissä.
    Mutta eipä tuo niin oleellinen/ihmeellinen seikka ollut kun oli kuitenkin jo tiedossa että toisesta ulottuvuudesta kyse.
     
  18. srout

    srout Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏24 ابريل 2007
    المشاركات:
    573
    الإعجابات المتلقاة:
    13
    Jos osa on jo esitetty niin ei kai noita varoituksia enää tarvita. Kun olin lukevinani sanomalehdestä pöydällä, että "Obama muuttaa -uuteen- Valkoiseen Taloon" niin jotenkin tuli etiäinen, että WTC-tornit tähän jotenkin ympätään.
     
  19. angle

    angle Vakiokasvo

    إنضم إلينا في:
    ‏20 ابريل 2007
    المشاركات:
    541
    الإعجابات المتلقاة:
    0
    Heh no täällä tallennuksesta puuttui pätkä välistä. Sharp:n käden korjauksesta hyppy suoraan WTC:n konttoriin. Enpä muista DVBViewerin ennen tehnneen moista, että yhdestä tiedostosta puuttuu välistä jotain.:eek:
     
  20. Vesa

    Vesa Lähes henkilökuntaa

    إنضم إلينا في:
    ‏27 فبراير 2000
    المشاركات:
    1,052
    الإعجابات المتلقاة:
    14
    Yksi kevään parhaista sarjoista (Canal+:n Heroesin uusimman tuotantokauden ja MTV3:n Langalla-sarjan ohella).
    Mainio siirtymä 13. kerroksen kohdalla. Sehän puuttui hissin numeroista!!:p WTC-idean tajutessani, sain kylmät väreet selkäpiihin...

    Jatkoa odotellessa. Toista sarjaa, joka olisi syvällinen ja hauska samalla kertaa, en juuri muista.