jaa mitäs tolla kyselyllä muka merkin kanssa on tekemistä ? ja samaa merkkiäkin voidaan tehdä monessa maassa? eli jos merkkiä kysytään niin se on ford. missä se on tehty se onkin hyvä kysymys ? :hitme:
Huomasithan että kyselyssä puhuttiin AUTOISTA, ei Fordista . Sori, oli pakko kuitata . (ja eiköhän se suunnittelumaa määrää automerkin maan. Myydäänhän Nokiaakin suomalaisena merkkinä).
Lada samara 1500i vm.1995, Lada 110 1.6i 2001, fiat ducato 1.8d 1989, wolksvagen kleinbus 2.0 (matkailuauto)1976 ja gmc vandura 6.2v8 diesel 1984. Gmc:llä eikä hippibussilla tosin tällähetkellä kun ovat pienessä rempassa. Tallissa vm. 81mk1 vw golf 2.0 turbo tosin osina. Kulkee sellaset 300km/h...heh... :hitme:
Laitetaan nyt vielä pieni mainostus että sutiihan toi hippibussikin 2 vaihteella asfaltilla loppuun asti. Kulkee hurjat 160km/h
Itsellä ei korttia ole vielä, mutta loppu vuodesta kylläkin, kun ikä suosii Tällä hetkellä perheestä löytyy -02 Ford Mondeo Ghia 2.0i Sedan Tuolla varmaan tulee päristeltyä tulevaisuudessa enemmänkin
Ei nyt voi sanoa, että omistan, mutta käytän vanhempien autoa laatua saksalainen mersu. Kyllä kestää, vaikka kilometrejä onkin kertynyt.
VW Golf Variant Trendline TDi vm. 2003, mittarissa tällä hetkellä 2500km :love: Vuosia ajelin Kadetilla :grr: mutta nyt sai se kärsimys loppua. Kyllä uusi on aina uusi.
En ole ihan varma missä mun Ford Sierra on valmistettu. Taitaa olla Espanjassa, mutta samahan tuo missä kunhan on takavatoinen....
Jaappanilaisia autoja molemmat : Mitsubishi Eclipse 2.0 GST vm-96, mittarissa ~35tkm (tämä muuten tulossa syksyllä myyntiin pakollisen verovapaan auton omistusajan täytyttyä, kun tahtoo ostaa tilalle kesämökin kalaisan järven rannasta - saa tehdä tarjouksia) Mitsubishi Pajero 2.5 TDIC lyhyt malli vm-89, mittarissa ~230tkm. Mikäs ois parempi peli kalareissuilla kuin vanha maasturi jonka kanssa ei tarvi kiertää joka möykkyä ja varoa joka risua Itse asiassa viimeiset 4 autoa on ollu japseja (nykyiset 2, Suzuki SJ413 vm-88 ja Toyota Supra 2.5 TwinTurbo R vm-91), ennen sitä oli ranskalainen (Pösö 405 vm-89) ja ennen sitä saksalainen (Ford Fiesta vm-81).
Ranskalaisella ajelen, kun ei ollut paljon sananvaltaa autoa ostettaessa. En siis omista sitä itse. Japsin haluaisin, vaikkapa Nissan Almeran. Tai tietysti jos ihan minkä vain saisin, niin eiköhän se olisi Audi tai joku vastaava, mutta yritän ajatella realistisesti.