Plaza's Tyylikkäin Setti ?

En tråd i 'Yleistä' startet av koo_plaza, 6 Nov 2005.

  1. Onni

    Onni Guest Guest

    Reg.:
    7 Jan 2006
    Innlegg:
    454
    Liker mottatt:
    0
    Voihan video!
    Plazallahan tapahtuu jänniä..:D
    (T)Aika temppu kyllä tuo..

    Noh, pitääkin tästä lähteä rakentamaan uutta teatterihuonetta tähän meidän nuopparille. Maalausvaihe menossa. Katsotaan mitä saadaan tällä budjetilla aikaiseksi.Pistetään sitten kuvia kun valmistuu..
     
  2. säätäjä

    säätäjä Käyttäjä

    Reg.:
    6 Okt 2015
    Innlegg:
    25
    Liker mottatt:
    5
    Tällainen on varmasti paljon paljon yleisempää kuin mitä jengi keskimäärin aavistaa.

    Jo vuosien ajan on tullut satunnaisesti törmännyt tilanteisiin, joissa ihmiset ovat galleriassa jonkun toisen kuvalla. Deittipalstoilla omien ominaisuuksien valehtelu taitaa olla yleisepää kuin totuuden kertominen.... "urheilullinen ja komeaksi kehuttu" tarkoittaa "elintasokumpua ja yhtä kauhtunutta kaluspaitaa"....

    Monet kehuvat olemattomalla omaisuudella ja sitten, kun kysytään todisteita niin kummasti loppuu kirjoittelu. Naistenforumeilla on esim. kasa pissiksiä, jotka väittää omistavana kasan vuittoneita, chaneleja suin muita... miestenforumille taas kehutaan olematonta autoa tai sen lisävarusteita.

    Patologisia valehtelioita on kuitenkin varmaan jonkun verran ihmisistä ja vielä suurempi osa haluaa päteä tavalla tai toisella .... netissä on aika helppo valehdella ja kiinnijäämisen riski on liki olematon :(
     
  3. Zammy

    Zammy Guest Guest

    Reg.:
    9 Feb 2007
    Innlegg:
    243
    Liker mottatt:
    0
    Varmasti näin. Vaan minun järkeen ei käy, että miksi? Mitä iloa? Selittäkää joku mulle.
     
  4. Yen

    Yen Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    14 Jan 2005
    Innlegg:
    1.402
    Liker mottatt:
    0
    Huomio ja hyvän olon tunne ja luulo siitä että muut olisivat (muka) kateellisia hänelle.

    Kiksejä saa vaikka mistä...
     
  5. JammuS

    JammuS Guest Guest

    Reg.:
    3 Aug 2006
    Innlegg:
    102
    Liker mottatt:
    0
    Btw on muuten deadstr... eikun Mikellä kyllä ihan hienot setit kämpässä. Tosin pisti vaan silmään nuo sohvat. Aivan hirveännäkönen kuosi, imho. Noh, taitaa värimaku hieman poiketa omastani.
     
  6. Coppola

    Coppola Guest Guest

    Reg.:
    18 Apr 2006
    Innlegg:
    526
    Liker mottatt:
    0
    Kaveri ollut tänään viimeksi päivällä plazalla kirjautuneena, mutta ei ole näköjään viitsinyt tulla kommentoimaan threadiin. :rolleyes:

    Luultavasti nappaa uuden nickin ja tulee defaulttina taas pokkana postailemaan uusia kuvia teatteristaan.

    :)
     
  7. DTS

    DTS Guest Tukijoukot Guest

    Reg.:
    15 Mai 2004
    Innlegg:
    103
    Liker mottatt:
    0
    :thumbsup: Paskapuheista jää nykyään helposti kiinni. Vois ny ees myöntää rehellisesti et tuli kirjoteltua puppua. :rolleyes: Nauratti kyl helvetisti.
     
  8. Shaft

    Shaft Guest Tukijoukot Guest

    Reg.:
    21 Sep 2005
    Innlegg:
    222
    Liker mottatt:
    0
    Sais saada potkut plazasta koko kaveri.... Pitäs jonku käydä polttamassa Deadstarin koneen jottei ainakaan sillä pääsis uudestaa valehtelemaan...:OI
    :hitme: :rolleyes: :rolleyes: :rolleyes:
     
  9. JTG

    JTG Guest Guest

    Reg.:
    15 Sep 2004
    Innlegg:
    428
    Liker mottatt:
    0
    Kuolema valehtelijoille ja fanaatikoille! :thumbsup: :eek:
     
  10. Yen

    Yen Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    14 Jan 2005
    Innlegg:
    1.402
    Liker mottatt:
    0
    No huhhuh... Jotain rajaa tälläisessäki.

    Kukaan ei loukkaantunut ja useimmat sai helvetin hyvät naurut. Vai sattuiko sinuun?
     
  11. koomapoika

    koomapoika Guest Guest

    Reg.:
    13 Sep 2006
    Innlegg:
    883
    Liker mottatt:
    0
    Saatana että on hieno! Jotain tuollaista vois nyt itekin harkita, se vain et vuokrakämpäs joutuu sit maalaamaan kaikki vielä valkoiseksi kun lähtee kiitämään. :(

    Millä maalasit, tykillä heijastit ja siitä ääriviivat vai ootko oikein taiteilijasielu? Mulla ei jälkimmäisestä ole tietoakaan mut ehkä tyttöystävä vois maalailla...
     
  12. Ize

    Ize Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    13 Des 2002
    Innlegg:
    2.273
    Liker mottatt:
    0
    Yenin kanssa tismalleen samoilla linjoilla! Hassuahan tämä vain oli eikä mistään vakavasta jutusta. :)

    Hmm, eli nyt sitten taisi löytyä toinen asia mikä ei mene jakeluun ... :rolleyes:
     
  13. latexii

    latexii Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    14 Mar 2004
    Innlegg:
    3.234
    Liker mottatt:
    628
    Tässä oman opiskelijaboxin säädöt =) ei ihmeellinen mutta kyllä tuosta ny salatut elämät jotenkuten katselee =/ parempaa sitten kun on varaa :)
     
  14. Tommy-H

    Tommy-H Lähes henkilökuntaa Tukijoukot

    Reg.:
    13 Aug 2005
    Innlegg:
    1.808
    Liker mottatt:
    0
    Innolla odotan, että deadstar palaa pitkäksi venyneeltä viikonloppureissultaan. :)
     
  15. Episode

    Episode Guest Guest

    Reg.:
    13 Okt 2006
    Innlegg:
    165
    Liker mottatt:
    0
    Deadstarin viikonloppureissun loppua saa varmaan odottaa...:). Mukava ois kuulla vähän kommenttia.
     
  16. og playa

    og playa Guest Guest

    Reg.:
    18 Mai 2005
    Innlegg:
    1.017
    Liker mottatt:
    0
    Siis kunnon paskanpuhuja keksisi tähän kohtaan kunnon stoorin. Vaikkapa tuo kotiteatteri olisi colorado-kodissa tai jotain sinne päin.
    Toooooodella off-topic
     
  17. Zipman

    Zipman Genelec Tukijoukot

    Reg.:
    7 Feb 2002
    Innlegg:
    7.040
    Liker mottatt:
    166
    Heh, ihmettelinkin kyllä heti tuon deadstarin kuvan teatterin ulkonäköä. Ei nimittäin näytä oikein tyypilliselle suomalaiselle teatterille... :D

    Kyllä hävettäisi.
     
  18. koomapoika

    koomapoika Guest Guest

    Reg.:
    13 Sep 2006
    Innlegg:
    883
    Liker mottatt:
    0
    Mä en varmaan kehtaisi edes lukea tätä aihetta jos näkisin narahtaneeni noin!

    Mutta, itellä alkaa pe maalausprojektit yms tykin kanssa. Pitänee ottaa kuvaa jne koska siitä voi tulla ihan hienokin. Ei siksi, että mua niin kiinostais mut nainen ei arvosta kauhean epäesteettistä olkkaria. Tekee vain asia aivan saatanan monimutkaiseksi ja kalliiksi. No jälkimmäistä enemmän, rahalla saa hienoa ja toimivaa. :weep:
     
  19. milan1

    milan1 Guest Guest

    Reg.:
    6 Jan 2007
    Innlegg:
    28
    Liker mottatt:
    0
    Ai hitto et noloa... itse olen uusi täällä foorumilla ja miettinyt ehtaako tänne edes omaa teatterin väköstystä edes laittaa mut voihan sitä aina napata jonkun toisen huoneesta kuvan ja laitta omanaan :thumbsup:
     
  20. noeikujoo

    noeikujoo Lähes henkilökuntaa

    Reg.:
    27 Sep 2002
    Innlegg:
    4.066
    Liker mottatt:
    245
    Niinpä. 4:3 valkokangas pisti silmään ekana. Suomalaisissa kotiteatterikuvissa näkee enimmäkseen 16:9 valkokankaita.