Philips 47" 3D LED Smart-TV 47PFL6877T/12 Hinta 1039,20 (oli ihan "pakko" hyödyntää -20% tarjouspäivä kun normisti oli 1299) Markantalo
Grundig 46" LED-TV 46 VLE 7139 BR gigantista, hintaan 799€ Oli töllöt loppu, joten saanti venyy loppukuulle, sillä välin voisitte haukkua/kehua töllön? ja sanoa mitä kannattaa tsekata kun saapuu, kun onhan tuossa se 30pvä:n palautusoikeus.
Äitimuorilta löytyy kyseinen toosa. Ihan käypä laite pitäis olla vaikka ei mikään huippusuuri brändi ole. Sampparin 100hz paneeli tuollasesta kuulemma löytyy.
Panasonic 55" VIERA TX P55ST50Y, Koneboxin tarjouksesta 1495€ hintaan. Oli muuten nopea (ilmainen) toimitus; torstaina tilattu ja perjantaiaamuna Itellan tyttö soittaa jotta telkku toimitetaan 17-21 välillä illalla...
LG 42" LED Smart-TV 42LS570T tuli ostettua Gigantista hintaan 649. Onko kokemuksia? Risuja tai ruusuja?
Olisko noin.2v..sitten gigantin tarjouksesta ostettu 42-LG LD 450 N hintaa oli 400e...ihan hyvä "perus"töllö... nyt harkinnassa ykkös töllöksi LG 3D LED-TV 55 LM 615 T ...gigantista nyt hintaan 1200e..
Peruin Grundigin tilauksen, ja hain hobby hallista Philips 46pfl5007t mallisen telkkarin hintaan 799€. Vaikuttaa ihan hyvältä, ja olisin halunnut kysyä, kun aina sanotaan että kannattaa ottaa nuo kuvan "parannus" tekniikat pois, Niin koskeeko se ihan kun katsoo tv lähetystä, vai vain kun katsoo esim. Blu-ray leffaa? Mitä säätöjä kannattaa siis muokata ihan tv:n katselua varten?
Kiitos! Olisko kellään hyviä säätöjä tiedossa tuohon philipsin malliin, ta johonkin sen "lähisukulaiseen"? En oikeen tiedä mitkä olisivat hyvät säädöt...?
Sony KDL-46HX855 peruskäyttöön projektorin rinnalle, Sony Center Tammisto, Vantaa, hinta noin 1300. Suurempi koko 55" olisi ollut sopivampi nykyiselle projektorille optimoidulle katseluetäisyydelle, mutta ei olisi mahtunut samaan katselutilaan projektiotaulun kanssa. Nyt kompromissi, telkkua katselen vajaa puoli metriä liian kaukaa ja projun kuvaa noin puoli metriä liian läheltä.
Aika hyvään hintaan lähti. Saitko tinkaamalla tuohon hintaan? ovh. Sony Centereillä taitaa olla tuolle jotain 1695. Gigantissa ja verkkokaupassa tällä hetkellä alhaisimmat hinnat 1580.
Sony Bravia KDL-40EX723 Expertin verkkokaupasta 695 €. Laatikon postilapun mukaan tuli Turun Nuppulan myymälästä, joka siirtyi Veikon Koneen lopetettua Expert-ketjuun, joten lienee alun perin Veikon Koneen tavaraa. Selittänee myös halvan hinnan. 24p-toisto pelaa hienosti ja Blu-ray-kuvanlaatu on erinomainen. Motionflow on markkinoiden paras liikkeenmuokkausjärjestelmä, liiketoisto on lähellä plasmoja. Expertin verkkokauppaan jäi vielä muutama kappale samaan hintaan. :thumbsup: :naminami:
Sony KDL-46HX855BAEP Smart 3D + Bond-paketti + Sony BDP-S490, cdon.fi 1290 http://cdon.fi/kodin_elektroniikka/sonybond/