Onko tästä montakin eri versiota mukamas? Täytyy käydä poistamassa jos tuo on se mitä joka paikassa myydään?
Kyseessä on todellakin siis yhden levyn versio. Kannet lontooksi ja lisämateriaaleina oli Arskan alustus elokuvaan ja traileri/trailereita. Esim. Anttiloissa myydään kahden levyn versiota jossa lisä materiaalia sitten enemmän.
Ainaskin Helsingin keskustan Sokokselta bongattu. Näytti löytyvän tarjoushyllystä ja sitten lisäksi oli ihan oma ständikin leffalle siinä maksupisteen edessä...
Ainakin Jyväskylän Sokokselta tarttui matkaan Lost Highway 9,90 hintaan. Taisi alekorissa olla muitakin uusia, mutta ei muistu mieleen. Singles oli ainakin.
Porin sokoksessa on tasarahapäivät, mutta eiköhän se ole valtakunnallinen. Eli sokoksesta seuraavaa: 24 Kausi 1 20 Harry Potter and the Chamber of Secrets 10 Seom - the Isle 10 Sense and Sensibility 10 Changing Lanes 10 Sphere 5 Singin' in the Rain 5 Dead Calm 5 Avengers 5
Alennuksesta löytyi myös: - Pölös-boksi (Onnenmaa, Kivenpyörittäjän Kylä, Kuningasjätkä, Badding, Emmauksen tiellä) 20 (tosin ainakin Porista jo loppu) - Bourne Identity (2002) 10 - Kellopeliappelsiini 10
Turussa oli tänään enää jäljellä Potteri, uusin James Bond, Daredevil, Phonebooth ja 8mile 10/kpl. Vitosen leffoja tai boxeja ei näkynyt ollenkaan.
Tässä threadissa näkyy jotain mielenkiintoisiakin julkaisuja jotka ovat olleet Sokoksessa tarjouksessa, mutta yleisesti ottaen Sokoksen tarjouslevyt ovat mielestäni :sick: tasoa. Vuodenvaihteen jälkeen ainakaan Helsingin Sokoksella ei ole uusia tarjouksia näkynyt, siellä on ne samat "Jaja-siskot" (joku tuon niminen) etc ja muu shitti edelleen samassa laarissa eikä ne tunnu kelpaavan kenellekään. Kirjoitinkin tästä asiasta alkuvuodesta Sokoksen nettisivujen kautta palautetta, mutta eipä heitä asia voi vähempää kiinnostaa... vastausta ei ole kuulunut. Olisin todella yllättynyt jos sokkarilta löytyisi joskus jotain ostamisen arvoisia tarjouslevyjä! Normaalihintaisissahan siellä toki on hyvä valikoima, en kiistä sitä. Tai ehkä syy on minussa. Olen liian vaativa? No ei sentään! Vien vain businekseni muualle ja unohdan koko putiikin.
Juu, ei Sokos tunnu lähtevän ollenkaan valtakunnallisiin julkaisijoiden kampanjoihin mukaan .. paitsi nyt taisi olla 4.95 Future-julkaisut, mutta poikkeus vain vahvistaa säännön.
Lahden Sokoksesta tänään bongasin itselleni viimein Indiana Jones -boksin 40 eurolla. Muutamia kappaleita jäi jäljelle vielä siihen myyntipöydälle. Viimeinkin Indy on minun! :love:
Helsingin Sokoksella alkaa taas (käsittääkseni huomenna) 3+1 -päivät, ja DVD-osastolla oli muovien alla melko lailla samat leffat kuin Gigantin ja Anttilan tarjousketjuissa on mainitut (Predatorit, Die Hardit, Rockyt, Blade 2 SE, X-Men 2 (1-disc), Tears of the Sun, xXx). Hinnasta ei tietoa. Toivon mukaan joku aamulla siellä pyörähtävä voisi mainita hinnoista täällä.
Päätinpä tässä kysyä,että joku joka asuu Kuopiossa niin voisi kertoa hävisikö sen remontin jälkeen dvd:t sieltä valikoimista pois? Itse en ainakaan ole enää siellä mistään leffoja nähnyt,tai sitten olen sokea
Siirsivät ne uudelle osastolle siihen toiselle puolelle sitä alikulkukäytävää. Taitaa olla Syke nimeltään.
Hintojen pitäisi olla 9.90€/kpl. Ei mitenkään edullisia, mutta kun mä saan siihen henkilökunnan -15%, niin sitten ollaan siedettävällä tasolla. Huom! Käyn korjaamassa tuon hinnan jos se on väärin----