Näytönohjaimen asetuksista voi mahdollisesti asettaa muita resoluutioita käyttöön, jos kyseinen tuki löytyy. Muutoin esim. powerstripillä lisäät haluamasi resoluution. Search nappulan takaa löytää operaatiosta kaiken. ps. Joo hiukan mene ohi topicin :hitme:
Jos käytät kannettavan näyttöä ja tykkiä siten, että kummassakin näkyy sama kuva yhtäaikaa, niin silloin et varmaankaan voi valita resoluutiota, johon molemmat näytöt eivät pysty. Kannattaa siis kokeilla niin, että kuva näkyy ainoastaan Z4:lla. Myös näytönohjaimen ajurien päivitys uusimpaan saattaa tuoda lisää resoluutioita. Jos mikään muu ei auta, niin voi kokeilla Powerstrippiä, mutta sen tuki kannettavien näytönohjainten osalta on aika epätodennäköistä:
Myös täällä ei mitään ongelmia. 150h takana. Ihmetyttä noi yhden, jos toisen ongelmat. Linssi on valovuoden Z3 parempi (pitäis saada suoraan ilman virheitä) ja kunnon liitännöillä kuva tarkka. * Nauttii leffoista täysin siemaksin... *
tykin tilaus lähenee. sen mukana tulis kattotellinki jossa säätöä noin 15-25cm välillä. täten tykki olis vähän ylempänä kattoa kuin mitä screenin yläreuna on. heittomatka noin 3 metriä tuleekohan onnistumaan?
ja kai siinä kuvanliikuttelu nelosmallissa ainakaan huonompi ole kai se o si kanuuna tilattava... jupelle viel kiitos 8)
Paras linkki on mielestäni Sanyon oma laskuri - kas tässä. Jos ei tuolla pysty laskemaan omaa tilannetta niin ei sitten millään.
Paras Lens Calculator on mielestäni kanssa Jeje2:n mainitsema, Sanyon oma laskuri. En kuitenkaan "osannut" laittaa suoraa linkkiä tänne mutta osoitteesta: http://www.sanyo.de/produkte_eng/projektoren/lcd/produkt.asp?IAD=0&AID=0&P_ID=130&ptyp=1 kun valitsee Online lens calculator niin saa saman laskurin jossa "termit" englanniksi. Toivottavasti auttaa...
Mulla on n. 3,5 m katseluetäisyys ja screeni 220x122 mdf x073:lla maalattuna, taustaseinä ja metrin verran sivuseiniä mustalla verhoiltuna. Tuo on omaan makuun ainakin juuri sopiva, ei yhtään liian iso. Puolta metriä kapeampaa en tuon jälkeen viitsisi harkitakaan. Pikseliverkon erottaa jotenkuten sinisellä taustakuvalla, muttei leffakäytössä. Pääosin käytössä dvd:t ja xbox.
Eilen sain tykin ja katsottu pari leffaa, lätkää ja fudista. Ihan mieletön tykki Odotan huomista leffailtaa ....:naminami: Ei mitään ongelmia minulla ainakaan vielä. Kytketty: -komponentissa DVD -komposiitissä digi boksi - S-videossa PC (Tämän tulen vaihtamaan DVI-Hdmi:ksi tai VGA liitännäksi) Vapaana vielä: 1 komponentti 1 VGA 1 HDMI Mikäs paras värisävy tälle tykille jos tekee itse screenin ?
oman screenin ajattelin pyyhkäistä ihan x073 harmonyllä. tiedä si onko tolle paras va o se tyhjää parempi
Olen ostamassa ensimmäiseksi tykiksi Z4:sta ja sain kuulla, että lampun takuu muuttui aikaisemmasta 3kk/300h parempaan 12kk/500h. Tämä takuu koskee virallisen maahantuojan (www.hedengren.fi) Suomeen tuomia tykkejä ja astui voimaan huhtikuun alussa. Tarkistin asian vielä Hedengreniltä ja heidän mukaan tällä koitetaan vähentää harmaatuontia ja vahvistaa virallisen maahantuojan kautta ostavien jälleenmyyjien asemaa.
tuoha o hyvä juttu :thumbsup: ihmettilinkin oliko mareksilla joku omaa lisätakuu tuotteelle van se onkin tullut ihan maahantuojan puolelta.