http://www.suomisoffa.fi/fi/tuotteet/sohvat/first_class_studio_kotiteatterisohva.php Kuvasta poiketen kaikki kolme aukeavat; sekä jokaisesta 3:sta löytyy sähköinen portaattomasti toimiva aukaisujärjestelmä.
Onks kellään kokemusta Sotkan sähköreclinereista? Mitään tietoo mistä muualta sais sähköisesti säätyviä tuoleja alle 600?
Onko olemassa hyvin istuttavaa vuodesohvaa? Itse en ole vielä törmännyt. Tuleva kotiteatterihuone tulee toimimaan myös vierashuoneena ja siksi kyselen. Tällä hetkellä olen reilusti kallistumassa oikeaan mekanismisohvaan + joku ilmalla täytettävä vieraspatja tms. yhdistelmä. Vuodesohvalla säästäisi vain tilaa silloin, kun sielä on tarkoitus nukkua.
Minulla on tuon näköinen, joskaan ei sama Kodinanttilan vuodesohva. Hyväksi on osoittautunut, ommassa tosin on tukeva taittuva mekanismi. Saattaa tuokin laveriviritys olla hyvä. Tässä Anttilan sohvaan linkki: http://www.kodin1.com/webapp/wcs/st...0000&compartmentId=3020100&categoryId=3020102
Jos jollaki on tarvetta niin multa löytyy täältä tuttuja junanpenkkejä. En kyl muista millä vuosikymmenell niistä oli tää juttua. On jääny itteltä käyttämättömiksi. Niitä olis 4x3n istuttavaa. Kuvia haluttaessa.